kosmetyki naturalne, maseczki

Domowa maska oczyszczająca pory

Domowa maska oczyszczająca pory stanowi idealną alternatywę dla zarówno dla zabiegów kosmetycznych, jak i preparatów dostępnych w drogeriach. Jeżeli nie wiesz jak przygotować domowe maskę dzięki, której skutecznie oczyścisz zapchane pory to zapraszamy do lektury.

Przepisy na domową maskę oczyszczającą pory:

Maska z sody oczyszczonej i soku z cytryny

Maskę oczyszczającą pory wykonasz bez problemu w warunkach domowych. Jedyne co potrzebujesz to soda oczyszczona oraz sok z cytryny. W celu otrzymania maski należy wymieszać dwa wcześniej wspomniane składniki. Mieszanina będzie gotowa, kiedy będzie miała jednolitą i pozbawioną pęcherzyków powietrza konsystencję. Tak przygotowaną maskę należy nanieść na skórę twarzy lub tylko w wybrane miejsca, w których widoczny jest problem w postaci zapchanych porów lub zaskórników. Nałożoną masę należy pozostawić na buzi na okres 20 minut. Jeżeli po nałożeniu maski poczujesz mrowienie lub pieczenie bezzwłocznie należy ją zmyć ze skóry za pomocą ciepłej wody. Ewentualne podrażnienie skóry może być wywołane kwasem cytrynowy. Domowa maska na bazie sody i soku z cytryny nie tylko skutecznie oczyści pory, ale również spowoduje efekt rozświetlenia.

Maska z miodu i żółtek

Maska przygotowana w oparciu o miód oraz żółtka jaj kurzych nie tylko skutecznie oczyści zapchane pory, ale również wygładzi skórę twarzy. Aby przygotować mieszaninę należy zmieszać jedną łyżkę stołową miodu z jednym żółtkiem. Przygotowaną maskę należy nanieść na wcześniej oczyszczoną skórę twarzy, dekoltu oraz szyi. Najlepsze efekty przynosi pozostawienie jej na okres 20 minut. Po upływie wspomnianego czasu niewchłonięta resztę maski należy usunąć za pomocą ciepłej wody.

Maska z ziół

Domowa maska oczyszczająca pory przygotowana na bazie ziół powinna zostać przygotowana zgodnie z następującymi proporcjami: 3 łyżeczki kwiatu rumianku, 1 łyżkę prawoślazu, 1 łyżkę nasion lnu oraz łyżkę ziela macierzanki. Po zmieszaniu suchych składników należy dodać letnią wodę w takiej ilości, aż powstanie papka o dość gęstej konsystencji. Następnie przygotowaną mieszaninę należy pozostawić pod przykryciem na 30 minut. Najłatwiej przy nakładaniu tej maski posłużyć się pędzelkiem. W celu spotęgowania efektów usuń mieszaninę ze skóry za pomocą naparu z rumianku.

Maska z jabłek

Maska oczyszczająca pory przygotowana z jabłek nie tylko oczyści zapchane pory, ale również wzmocni pękające naczynka. Aby ją przygotować należy zetrzeć na tarce jabłko i zmieszać je z oliwą z oliwek oraz twarogiem. Powstałą mieszaninę nanieś na skórę twarzy na 15 minut na twarz. Po upływie czasu nadmiar maski należy zmyć za pomocą letniej wody.